Ma már nem kizárólag hagyományos fényképezőgépeinkhez használhatóak különféle szűrők, hanem az ún. akciókamerák, sőt, okostelefonok kedvelt és hasznos kiegészítői is lehetnek, de sok esetben nehéz eldönteni, hogy melyiket mikor és mire használjuk. Összeállításunkban az objektív szűrők világába kalauzolunk!
Megint rossz rostirónt használt valaki a mágnes táblán? Minden tárgyalóban előfordul hasonló, ezért érdemes tisztázni melyik filc mire való pontosan.
Mielőtt számológépet vásárolnánk, érdemes megfontolni milyen célra szeretnénk használni. Léteznek klasszikus, szalagos, tudományos, grafikus és zsebszámológépek és mindegyik csoport más célra ideális. Mégis, mi alapján döntsünk? Érdemes az alapján választani, hogy mi lesz a felhasználási területe, hiszen ez nagyban meghatározza a számológép szükséges tudásszintjét is.
A nyomtató piac egyik nagy újdonsága az elmúlt években a külső tartályos nyomtatók megjelenése. Ezek a nyomtatók hivatottak összekötni a tintasugaras nyomtatók és a lézersugaras nyomtatók előnyeit. A technológiai újítás lényege, hogy elfelejthetjük a tintapatronokat, helyettük egy beépített külső tartály gondoskodik a tinta utánpótlásáról.
Késő délután, amikor már csak egy dokumentum nyomtatása választ el minket a nap végétől, a nyomtató hibaüzenetet ír ki, ahelyett, hogy kinyomtatná az áhított dokumentumot. Ismerős?
Összeállításunk azokat a gyakori hibaüzeneteket és megoldásukat tartalmazza, amelyekkel a leggyakrabban találkozhat.
Akár eredeti, akár utángyártott patront/tonert használunk az alábbi trükkökkel növelhető a kapacitásuk.
Írásunk első részében a kezdetektől követtük a bélyegzők, pecsételők kialakulását, egészen a XX. századig, amikor megjelentek a modern technológiák a vegyiparban, melyek ezen a területen is látványos változásokat eredményeztek. Most bemutatunk néhány márkát, az ő rövid történetüket, s pár speciális eljárást.
Bélyegzőkkel életünk folyamán számos formában találkozhatunk, hiszen a gyerekek körében oly kedvelt játék, a nyomda, felnőtt korunkig elkísér, mivel nincs olyan hivatalos dokumentum, melyet ne hitelesítene egy bélyegző lenyomata. De mit is tudhatunk ma a bélyegzőkről? Mi a különbség a pecsét és a bélyegző között? Honnan erednek és mire használhatóak?
Cikkünk első felében megismerkedhettünk a tollak, filcek és markerek világával, de az írószerek további és igen jelentős képviselőjéről nem esett még szó, így ebben az írásban felfedezhetjük a másik kedvelt és mindennapos használatban levő írószert, ami nem más, mint a ceruza.
A ma használatos írószerek több száz éves múlttal rendelkeznek, a működésükhöz használatos alapanyagok pedig – mint például a tinta – már több mint ötezer évvel ezelőtt kifejlesztésre kerültek. Kínában a szurokból és olajos lámpakoromból készült matériát a kőnyomatokhoz használták, Egyiptomban a tintahal festékanyagából és ugyancsak koromból készítették a tintát...
Gondolná bárki is, hogy az otthon vagy épp az irodában használatos öntapadós kis jegyzetlapok, melyek színes, változatos és a megszokott formában nap, mint nap jelen vannak az életünkben, már közel 40 éve kaphatóak a boltokban?
A színes lapocskák nemcsak emlékeztetőkként funkcionálnak vagy az egymással való kommunikációnk hatékonyabbá tételét segítik elő, hanem inspirálnak minket ötleteink véghezvitelében is.
Ha statisztikát készítenénk, hogy mi volt a legtöbbször elhangzott kérdés, amelyet a vásárlóink feltettek nekünk, akkor biztosan az „Eredeti vagy utángyártott nyomtatópartont válasszak?” lenne. Összegyűjtöttük hát a tintasugaras nyomtatókba való tintapatronok, és a lézernyomtatókhoz tartozó tonerek legfontosabb jellemzőit, különbségeit.